Ribe Sportsfiskerforening optager nye A-medlemmer til sæsonen 2024

Der er plads til dig, Ribe sportsfiskerforening optager nye A-medlemmer til sæsonen 2024.

Så hvis du ønsker at blive medlem af Ribe Sportsfiskerforening inden sæsonstart den 16. april. Så er det nu – du skal melde dig, henvendelse rettes til, Emil Trans Appel, mail: appel.emil@gmail.com

Det er først til mølle princippet. Men skulle pladserne være optaget, så kan du altid optages som B-medlem, eller blot blive skrevet på ventelisten.

Som medlem af Ribe Sportsfisker foreningen, får du adgang til vores fiskevand der ligger i de smukkeste omgivelser, ved Gelså, Fladså og Ribe Å. Som medlem har du også mulighed for at leje foreningens klubhus K2. Huset har 8 sengepladser, køkken, bad mm. og er placeret kun et stenkast fra Gels og Fladså. På den måde kan du få nogle hyggelige dage tæt på foreningens fiskevand.

Som A-medlem har du mulighed for at købe gæstekort iht. vedtægterne. På denne måde kan du få nogle gode fiskeoplevelser, sammen med en kammerat ved vores dejlige fiskevand. Alt dette kan du læse mere om på vores hjemmeside.

Vi glæder os til at se dig ved fiskevandet.

 

Comments are closed.